VÍTÁNÍ JARA

Vítání jara byla pro nás velká událost, na kterou jsme se společně připravovali v hodinách hudební výchovy a pracovních činností. Paní učitelka Kafková s námi nacvičovala jarní písničky, které se při této příležitosti zpívají. Společně s paní učitelkou Brachetkovou nás zasvětili do tradice vynášení Morany a vítání jara. V pracOvních činostech jsem si jednu Moranu vytvořili.

Důkladně jsme se připravili. Počasí tomu sice neodpovídalo, že by mělo nějaké jaro přijít. Při odříkávání básničky jsme namalovali smrtce obličej. Děvčata smrtku nesla ze školy směrem k řece a zpívala písničky, které znamenaly zahánění zimy a přivolávání jara. Společně jsme potom smrtku z kamenného mostu hodili do řeky.

Na mostě jsme  pentličkami ozdobili májku. Kluci ji potom, jako symbol jara a za zpěvu jarních vítacích písniček, přinesli ke škole.

Jaro teď může přijít. Májka nám zdobí vchod do třídy. My se těšíme na jarní svátky a zdobíme si třídu jarními výrobky.

PŘIŠLO JARO DO VSI, KDE JSI ZIMO, KDE JSI?

BYLA ZIMA MENZI NÁMI A TEĎ UŽ JE ZA HORAMI. HU, HU, HU, JARO UŽ JE TU.

tn_obrazek_22870.jpg

tn_obrazek_22869.jpg